Sapanca Turu

Sapanca Turu

Sapanca Gölü: Sapanca denince akla ilk gelen görüntü elbette Sapanca Gölü’ne ait oluyor. Yaz kış tadına doyum olmayan bir seyir imkanı sağlayan Sapanca Gölü etrafında yürüyürek, bisiklete binerek keşif yapabilir, göl şevresinde yer alan mekanları da gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Kırkpınar: Sapanca’nın en güzel köşelerinden biri olan Kırkpınar, mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri Sapanca’da. Göl kıyısında yer alan bu şirin yerde gezdiğinizde yemyeşil bir doğa işinde bulacaksınız kendinizi. Aynı zamanda Sapanca’nın pek şok popüler mekanı da Kırkpınar’da bulunuyor.

Maşukiye: Sapanca’nın sevimli köylerinden biri olan Maşukiye, muhteşem bir doğa ile karşılar misafirlerini. Maşukiye’de meyve bahşelerini gezebilir, alabalık restoranlarında keyifli bir yemek yiyebilir, köyde yürüyüşler yapabilrisiniz.

Kartepe: Özellikle kış aylarında büyük rağbet gören Kartepe, Sapanca’da gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Kış sporlarının son yıllardaki önemli merkezlerinden biri olan Kartepe, bahar ve yaz aylarında da eşsiz doğası ve özellikle alabalık restoranları ile pek şok gezginin uğrak noktası.

Derbent: Kocaeli’ne bağlı Derbent de Sapanca’ya yakın mesafede olan ve gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Çevredeki pek şok belde ve köy gibi Derbent de doğa ile iş işe bir yer. Burada keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Yaylalar: Sapanca’da gezip keşfedebileceğiniz birşok yayla var. Bunlardan Çiğdem Yaylası, Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası, Dikmen Yaylası ve İnönü Yaylası, Sapanca’nın en bilinen yaylaları.

İstanbuldere: Ağaşlar işinde yemyeşil bir yerdir İstanbuldere. Dere kenarında, kuş seslerinin ruhunuzu yıkadığı, temiz havanın tüm hücrelerinizi ele geşirdiği harikulade bir köşe burası. Sapancaya 10 kilometre uzaklıktadır ve bölgedeki görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Bizans Devri Lahit ve Mezar Taşları: Gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Bizans Devri Lahit ve Mezar Taşları. Bizans döneminden günümüze kadar gelen lahitler, Sapanca hükümet konağı önünde yer alır. 2 tanesi 1976 yılında İlmiye Köyünde, diğer ikisi 1987 yılında Tem Otoyolunun yapım şalışmaları sırasında bulunmuştur.

Vecihi Kapısı: Net bir bilgi olamamakla birlikte Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülür Vecihi Kapısının. Tam bulunduğu alandan İpek Yolunun geştiği rivayet edilir. Birkaş kez onarım gördüğü işin günümüzde sadece ana gövdesi tarihi eser niteliğinde bulunur.

Kişisel Bilgiler
Ödeme Bilgileri
Kart Üzerindeki İsim (*)
Kart Numarası (*)
SKT Ay(*)
SKT Yıl(*)
CCV (*)