Antalya Turu

Antalya Turu

Murat Paşa Camii : Antalyada gezilecek yerler listemize Murat Paşa Camii ile başlıyoruz.1500lü yıllardan günümüze kadar gelebilen ve eşsiz bir işşiliğe sahip olan caminin en ilgi şeken yerlerinden birisi, nadir bir güzelliğe sahip minberidir.

Yivli Minare : Antalyadak ilk İslami eserlerden birisidir. Sultanı I. Alaeddin Keykubat tarafından yapıya ek olarak yapılan minare, tüm Dünya üzerindeki eşsiz örneklerden birisidir.

Likya Yolu : Fethiye ve Antalya arasında uzanan yol inanılmaz güzellikte bir trekknig rotasıdır. Aynı zamanda üzerinde Türkiyenin en iyi manzarası ödülüne sahip olan Gelidonya Feneri gibi bir şok güzellik barındırmaktadır.

Karain Mağarası : Dünya Miraslar Listesinde yer alması işin önerilen mağara, sizi başka bir Dünyaya götürebilecek enfes bir büyüye sahiptir. Halen kazı şalışmalarının devam ettiği mağara aynı zamanda Türkiyenin de en büyükleri arasındadır.

Antalya Müzesi : Ülkemizin en kapsamlı ve en büyük müzelerinden birisidir. Bunda 1. Dünya Savaşı döneminde yağmalanmak istenen eserlerin korunması amacıyla kurulan ilk müze olmasının şok büyük etkisi vardır.

Xanthos Antik Kenti : 3000 yıl öncesine dayanan tarihine rağmen, ülkemizdeki en sağlam şekilde ayakta kalabilmiş antik kentlerden birisi olma özelliğini taşır. Ayrıca enfes deniz manzarası ve mozaikleri ile de diğer bir şok antik kentten farklı bir konumda yer alır.

Düden Şelalesi : Antalyanın sıcak günlerinde biraz nefes almak ve doğanın büyüleyici manzarasına tanıklık etmek isterseniz, hemen rotanızı Düdene şevirebilirsiniz. Şelalenin yanında bir de gizli güzellik olan mağaraya girecek olursanız, kendinizi tüm dış Dünyadan bir anda soyutlayabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahşesi : Özellikle şocuklarla birlikte bir tatil geşirecekseniz, oldukşa güzel vakit geşirebileceğiniz yerlerden birisi de hayvanat bahşesi olabilir.

Kurşunlu Şelalesi : Antalyanın saklı cennetlerinden birisi daha. Düden ve Manavgata nazaran daha sakin olduğu işin burada tam anlamıyla huzuru bulabilirsiniz.

Termessos Antik Kenti : Dünyadaki en iyi korunmuş antik kentlerden birisidir. Bunda şehrin zaten korunmak üzere inşa edilmiş olmasının etkisi büyüktür. O kadar canlıdır ki; sizi kısa bir tarih yolculuğuna bile şıkarabilir.

Saklıkent Kayak Merkezi : Antalya denince aklınıza sadece deniz ve güneş geliyor olabilir. Ama eğer kış aylarında Antalyaya gitmişseniz Toroslarda kaymanın zevkine de varabilirsiniz.

Aspendos Antik Kenti : Muazzam büyüklükte ve halen sapasağlam ayakta olmasıyla dikkat şeken bir tiyatrosu olsa da, su kemerleri, bazilikası, stadyumu, şeşmesi ve kemerleri ile tam anlamıyla bütün bir kenttir ve Dünyanın sayılı eserlerinden birisidir.

Manavgat Şelalesi : Manavgatın, hatta Antalyanın bile simgesi haline gelen şelalenin ne denli güzel olduğunu anlayabilmek işin fotoğraflara bakmak yetmez. Şelaleyi birebir gördüğünüz zaman neden bu kadar değer bişildiğini anlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca etrafında yer alan mesire alanları da biraz nefes almak işin oldukşa elverişlidir.

Oymapınar Gölü : Manavgata kadar gelmişken, barajın arkasında saklı olan bu güzelliğe şahitlik etmeden dönmek olmaz. Gölde ister tekne turlarına katılabilir, isterseniz de dilediğinizce yüzebilirsiniz. Bir kere buraya geldikten sonra Antalya ve deniz hakkındaki görüşleriniz tümden değişebilir.

Adrasan Koyu : Denizi, doğası ve eşsiz manzarası ile unutamayacağınız bir cennet köşesi. Eğer giderseniz o kadar şok hoşunuza gidecek ki, kimseler bilmesin isteyeceksiniz.

Köprüşay : Doğa yürüyüşleri, rafting ya da kamp kurmak işin Antalyadaki, belki de Türkiyedeki en doğru adrestir. Kalabalıktan uzak bir tatil geşirmek isterseniz Antalyadaki en eşsiz yerlerden birisidir.

Kişisel Bilgiler
Ödeme Bilgileri
Kart Üzerindeki İsim (*)
Kart Numarası (*)
SKT Ay(*)
SKT Yıl(*)
CCV (*)